PANAmed

شاک ویو

مدل Arion RW-M

شاک ویو تراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

شاک ویو تراپی یک گزینه غیرتهاجمی برای درمان دردها و بیماری‌های مختلف سیستم اسکلتی عضلانی است که از ابتدای دهه ۱۹۹۰ با موفقیت در درمان دردهای ارتوپدی مورداستفاده قرار گرفته است. به طور کلی تجربه چندین‌ساله ثابت کرده است که برخی از تغییرات پاتولوژیک در تاندون‌ها، رباط‌ها، کپسول‌ها، عضلات و استخوان‌ها را می‌توان به طور خاص با کمک این روش درمانی از بین برد. بیماری‌هایی که اغلب با استفاده از شاک ویوتراپی درمان می‌شوند شامل بیماری اسکلتی عضلانی، التهاب شانه، تنیس البو (آرنج تنیس‌بازان، التهاب فاشیای کف پا، خار پاشنه و… است.

شاک ویو تراپی یا شوک درمانی چیست؟

شاک ویو تراپی نوعی درمان است که از امواج صوتی برای کمک به بهبود بافت آسیب‌دیده استفاده می‌کند. امواج صوتی می‌تواند به بهبود جریان خون و کاهش التهاب کمک کند و می‌تواند روند بهبود را تسریع کند. به طور کل شاک ویو تراپی برای درمان طیف وسیعی از آسیب‌ها استفاده می‌شود. به طور مثال هنگامی که فیزیوتراپی مراجعه می‌کنید و فیزیوتراپ تشخیص می‌دهید که منشأ درد شما کجاست و به این نتیجه می‌رسد که شاک ویو تراپی روش درمانی صحیحی است که باید استفاده شود، مقداری ژل روی ناحیه دردناک می‌مالد. سپس از دستگاه شوک ویو تراپی استفاده می‌کند. این دستگاه شامل یک هند پیس است، هند پیس حاوی یک پرتابه با حرکت سریع است که توسط یک کمپرسور کنترل می‌شود. این پرتابه انرژی را به اپلیکاتور منتقل می‌کند تا امواج ضربه‌ای شعاعی ایجاد کند که سپس در بدن پخش شده و جذب بدن می‌شود. فرکانس و فشار امواج را می‌توان تنظیم کرد.

این درمان بافت آسیب‌دیده شما را با امواج شوک کالیبره شده خاص هدف قرار می‌دهد که حباب‌های کوچک حفره‌ای در بافت ایجاد می‌کند که سپس می‌ترکد و جریان خون، فعالیت سلول‌های بنیادی و آنزیم‌های کاهش‌دهنده درد را در ناحیه تحت درمان تحریک می‌کند. استفاده از امواج شوک باعث تسکین درد پس از درمان و همچنین تحریک نرمال‌سازی و بازسازی طولانی‌مدت بافت می‌شود. امواج ضربه‌ای درد را تا حدی از طریق ایجاد ماده P و تحریک بیش از حد حسگرهای درد کاهش می‌دهد. به طور کل در شاک ویو درمانی بدن خود بافت‌های آسیب‌دیده را بازسازی می‌کند

آیا شاک ویو تراپی در موارد زیبایی قابل استفاده است؟

بله، شاک ویوتراپی درمانی سال‌ها است که برای تسکین درد و درمان عارضه‌های استخوانی به کار برده می‌شود اما در تحقیقلت جدید تاثیرات چشمگیری در مصارف زیبایی نیز دارد. امواج صوتی به دلیل نرم کردن بافت، گزینۀ ایده‌آلی برای بعد از درمان‌های فریز کنندۀ چربی هستند. اکثر بیماران شاک ویوتراپی را در مقایسه با ماساژ دستی روش خوشایندتری می‌دانند. به علاوه صرف نظر از این که چه شخصی درمان را انجام دهد، شدت امواج را می‌توان در سطح ثابتی نگه داشت.

نتایج پژوهش‌ها و مطالعات علمی گسترده و تجربیات بالینی پزشکان را دربارۀ ایمنی، کارآمدی و کیفیت شاک ویوتراپی قانع کرده است. شاک ویوتراپی مبتنی بر اثر امواج صوتی بر لایه‌های زیرپوستی است و از مزایای زیر برخوردار است:

تولید کلاژن: جوانسازی و تقویت بافت

تشکیل رگ‌های جدید و بهبود خونرسانی

بهبود گردش خون و متابولیسم در ناحیه درمان شده

بهبود تخلیه بافت لنفاوی

تقویت محسوس پوست

کمک به لاغری

         تلفن همراه :۰۹۱۸۳۶۶۰۹۷۱- ۰۹۱۲۹۶۷۷۱۴۳

           تلفن : ۸۶۰۹۳۴۱۰-۰۲۱

آدرس : کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ساختمان شماره ۲، طبقه همکف، واحد ۱۱۵

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به شرکت ساختارشناسان نوآوران شاهین میباشد.©
تمامي حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به شرکت ساختارشناسان نوآوران شاهین میباشد.© - Enfold Theme by Kriesi